.

.

<<  Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları  >>

Avon ürünlerinin içinde sağlığımıza zararlı koruyucu maddeler var mı?

Ürünlerin içinde paraben gibi bazı koruyucu bileşenler bulunuyor. Kullanım limitleri, “Avrupa Tüketici Güvenliği Bilimsel Komitesi” ve “Sağlık Bakanlığı Kozmetik Yönetmeliği” tarafından belirleniyor. Bizim paraben içeren ürünlerimiz de, yasalarla belirtilen limitler içerisinde formüle ediliyor. Bunun yanında, tüketicilerin talepleri doğrultusunda, paraben içermeyen formüller de sunuyoruz.

Parfümlerin içerinde alkol olduğu söyleniyor, bu doğru mu?

Elbette, parfümde alkol bulunuyor, çünkü alkol parfümün kokusunu taşıyan en temel bileşen. Ancak bu “içecek olarak” kullanılan alkolden çok farklı. En önemlisi de, en geleneksel kozmetik ürünümüz olan ve her evde mutlaka bulunan kolonya da alkol içeriyor. Parfümlerde de amacına ve ürün güvenlik kriterlerine uygun şekilde alkol bulunuyor.

Avon ürünlerinin üzerinde son kullanım tarihi yok. Neden ürünlerimizin üzerinde son kullanım tarihi yazılmıyor?

Öncelikle bir ürünün son kullanım tarihi, açıldıktan sonra ne kadar süre ile kullanılabileceğini gösterir. Bunun yanında bir de ürünün raf ömrü vardır. Bu raf ömrü, paket açılmadan saklama süresi anlamına gelir. Eğer raf ömrü 30 ayın üzerinde ise, son kullanma tarihi yerine, açıldıktan sonraki kullanım süresini gösteren, kavanoz sembolü kullanılır. Dolayısıyla bir üründe hem son kullanma tarihi, hem de kavanoz sembolü bulunması, yasal düzenlemeye aykırı bir durum anlamına gelir. Bizim ürünlerimizin de raf ömrü 30 ayın üzerinde olduğu için, yasal düzenlemeye uygun olarak “açıldıktan sonraki kullanım süresini” yani kavanoz sembolünü içeriyor. Kavanozun üzerinde ürün açıldıktan sonra ne kadar kullanılabileceği yazıyor. Örneğin; 12 M (yani 12 ay)

Avon ürünlerinde bitkisel, yani doğal içerikler kullanılıyor mu?

Elbette ürünlerimizde sıklıkla bitkisel özler kullanılıyor. Hangi ürünlerimizde hangi özlerin kullanıldığını merak eden tüketicilerimiz, bunları broşürlerimizde ve ürünlerin üzerinde görebilir.

Bugünlerde at kestanesi gündeme geliyor. Avon ürünlerinde at kestanesi özü kullanılıyor mu?

Evet, at kestanesi özünün içeriğinde at kestanesi özü bulunan birkaç avon ürünü örneği vermek gerekirse; Anew İnce Çizgiler için Dolgunlaştırıcı Kalem, Anew Age Yaşlanma Etkilerini düzgünleştiren Fondötenlerimiz, Avon Footworks ayaklar için Serinletici Köpük şeklinde sıralayabiliriz.

Ürünlerimizin üzerinde yazan “Dermatolojik olarak test edilmiştir” ne anlama geliyor?

Ürünün cilt üzerinde test yapıldığı anlamına geliyor.

Avon rujlarında kurşun var mı?

Rujlarda ve hiç bir kozmetik ürünümüzde kesinlikle ve bilinçli olarak kurşun eklenmesi söz konusu değil.

Avon hayvanlar üzerinde test yapıyor mu?

Avon, 25 yıl önce önemli bir karar aldı. Hayvan testlerini sonlandırarak sektöre öncülük etti. Bugün de hayvanlar üzerinde test yapmıyoruz.

Çocuklarımız için AVON ürünlerini kullanabilir miyiz?

3 yaş altı çocuklar için sadece bebek ya da çocuklara özel geliştirilen ürünlerin kullanılması gerekir. 3 yaş üzerinde ise, kullanım amacına uygunsa tüm AVON ürünleri kullanılabilir.

Avon’un “Tarım Bakanlığı izni varmış, “Sağlık Bakanlığı” izni yokmuş. Avon’un Sağlık Bakanlığı izni var mı?

Tarım Bakanlığı”nın kozmetik ürünlere izin vermesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil. Bizim kozmetik ürünlerimizle ilgili süreçler “Sağlık Bakanlığı” nezdinde ve “Türkiye Kozmetik Yönetmeliği”ne uygun olarak yürütülüyor.

Avon “Sağlık Bakanlığı” izni olmadığı için mi sadece kapıdan kapıya satış yapıyor? Raflarda, marketlerde satış yapmıyor?

Bu tamamen iş modelimizle ilgili bir durum. Avon, kuruluşundan bu yana yani 130 yılı aşkın süredir tüm dünyada “Doğrudan Satış Yöntemi” ile faaliyetlerini yürütüyor. “Sağlık Bakanlığı”nın kozmetik ürünleri üzerindeki denetim yetkisi de yalnızca mağazalarda satılan ürünlerle sınırlı değil. Sağlık Bakanlığı, perakende ağı üzerinden satılan ürünler kadar, doğrudan satış yapan kozmetik firmalarını da denetliyor.

.

AVON AYŞE TEAM   Tüm Hakları Saklıdır.
Avon Antalya Satış Temsilcisi & Takım Lideri
Tel : 0 538 313 61 25    WhatsApp : 0 538 313 61 25
E-mail : avonayses@gmail.com